Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
saninadmin, Автор в Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Свила Начин Запад авиокомпании доби петтата Боинг 747-8F

{:mk} Во Баку аеродром, каде е азербејџанската карго летови Свила Начин Запад Авиокомпании, 2 април дојде нов широко тело авион Боинг 747-8F обоен во боите на превозникот. Авион со регистрација VQ-BBM пристигна од Боинг фабрика во Еверет. Авионот требаше да биде петтата машина на овој тип од Свила Начин Запад. Тој оди до Парк Азербејџан […]

{:mk}”Близината на Москва воздух центар за развој, аеродром Јарослав не се меша”

{:mk} Резултатите од работењето на Јарослав Tunoshna аеродром во 2016 година, се смета во следниве два начина. Од една страна, додека послабите регионални воздухот пристаниште беше малку да се зголеми патнички сообраќај, на други — бројот на карго летови тоа е во опаѓање. Втор живот во аеродром на Јарослав денес се обидува да дишат нов […]

{:mk}Уживајќи во Интернет трговијата имаше неповолен ефект на добивката и ПРОЗОРЦИ

{:mk} Нето добивката на логистичка компанија Обединетите Парцела Услуга (УПУ), значаен дел од бизнис, кои се во воздух, на крајот од минатата година опадна за 29.2% и изнесува 3,4 милијарди долари. Нарушувањата поврзани со брзиот развој на Интернет трговијата во светот, што предизвика зголемување на обемот на работа, во интерес на потрошувачите (сегментот на бизнис-на-клиент; […]

{:mk}Парк на Боинг 747-8F AirBridgeCargo ќе обезбеди замена на компоненти за суспензија

{:mk} Руската карго летови AirBridgeCargo имаат потпишано договор со Боинг, според која производителот се согласува да го однесе на поправка шасија компоненти за Боинг 747-8F и се стави наместо на веќе поправените делови. Програмата опфаќа поправка и реконструкција, олеснување на превозникот од тоа да имаат да се купи одделни компоненти, се вели во заедничката порака […]

{:mk}Под Bishkek урна турски Боинг 747-400F

{:mk} Утрото на 16 јануари во близина на главниот град на Киргистан — Bishkek урна карго авион на Боинг 747, според Киргистан владата. Според отворени извори, несреќата се случи со Боинг 747-400F товар на турските авиокомпании АКТ Авиокомпании (маркетинг име — MyCargo Авиокомпании), кој беше летање под шифра на турските Авиокомпании. На веб-страницата на капитал […]

{:mk}На Ту-204 “Пошта на Русија” полета во странство

{:mk} Руската товар авиокомпанија “Aviastar-TU” го спроведе својот прв странство лет на Ту-204-100C, кои припаѓаат FGUP “Пошта на Русија”. Како што беше најавено, камион национални поштенски оператор влезе на пазарот на транспорт помеѓу Кина и Русија. Во “Пошта на Русија”, рече дека на меѓународниот поштенски летови ќе се одржи и во иднина да Harbin (овде […]

{:mk}На авиокомпанијата “Aviastar-TU” на почетокот на работата на Ту-204 “Пошта на Русија”

{:mk} Руската товар авиокомпанија “Aviastar-TU” започнува работата на авионот Ту-204-100C кои припаѓаат “на e-Mail на Русија”. Во петок, 2 декември, околу 11:00 часот, на автомобил со регистарски број РА-64052 (именуван во чест на Empress Катерина II) да се соблече од Vnukovo аеродром и се упатија за Krasnoyarsk. Преземете оваа сонцето е само над 21 тони, […]

{:mk}”Антонов” влезе во завршна фаза на Собранието на Е-132D

{:mk} Украински државните претпријатија Антонов заврши Собрание на првиот прототип turboprop транспортни авиони На 132D, тоа произлегува од протекоа Facebook фотографии на машината. Станува збор за авион демонстратор, the rollout на кој ќе се одржи во декември оваа година. Претходно беше објавено дека трупот на авионот е веќе закачен со крило. Авионот исто така, е […]

{:mk}AirBridgeCargo сопре движењето на Африка со авион Британскиот партнер

{:mk} Руската карго летови AirBridgeCargo, член на групата “Волга-Dnepr”, одби транспорт нивниот карго да Африка со авион Британскиот партнер — оператор CargoLogicAir. Генералниот Директор на AirBridgeCargo Сергеј Lazarev објасни ATO.ru дека проектот не се оправда себе, како и Африканскиот пазар е премногу слаб. Руската авиокомпанија изнајмени Боинг 747-400F Британскиот партнер во февруари оваа година. Проектот

{:mk}AirBridgeCargo поставени темелите за зголемување на сообраќајот на фармацевтски производи

{:mk} Руската карго летови AirBridgeCargo (дел од групата “Волга-Dnepr”) од Фондацијата за зголемување на сообраќајот на фармацевтски производи. Се очекува дека побарувачката за неговите услуги во овој сегмент ќе расте, се должи на фактот дека таа беше првата во ЗНД издадени меѓународен сертификат CEIV (Центар на Извонредност за Независна Validators) Pharma. Документот потврдува дека авионот […]