Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}AirBridgeCargo авиокомпании доби нова Боинг 747-8F - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}AirBridgeCargo авиокомпании доби нова Боинг 747-8F

{:mk}

Руската товар на превозникот AirBridgeCargo (дел од групата “Волга-Dnepr”) добил долготраен закуп на друг Боинг 747-8F. Ова беше објавено во САД лизинг компанија Смел Авијација, кои се предвидени за во автомобил.

Авионот пренесува директно од производителот. Според отворени извори, станува збор за автомобил со опашката број VP-BBP. Пред крајот на годината Смел Воздухопловството ќе обезбеди AirBridgeCargo друг авион од овој тип.

Две повеќе Боинг 747-8F на авиокомпанијата ќе добие долгорочен закуп од Кинески наемодавател БОЦ Авијација, кои кон крајот на Март се изјасниле за нивната набавка. Имајте во предвид дека ова е прво искуство на соработка помеѓу двете компании. Во БОЦ Авијација објавување Воздушен Транспорт Свет рече дека станува збор за авион од секундарниот пазар.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *