Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Airbus има завршено Собранието на воздухопловни конструкции на првиот авион да се Белуга XL - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Airbus има завршено Собранието на воздухопловни конструкции на првиот авион да се Белуга XL

{:mk}

Производителот Airbus има завршено Собранието на воздухопловни конструкции на нов карго авиони Белуга XL. The rollout се одржа во финалето Собрание линија во Toulouse, според авион производителот. Почнувајќи летот на авионот по инсталацијата тоа на Ролс-Ројс Трент 700 и напредокот низ фаза на земјата тестови ќе се одржи во првата половина на 2018.

Белуга XL е врз основа на широко тело Airbus A330-200, со користење на максималниот можен износ на постојните компоненти и опрема. Да се развијат повторно претпоставува кабината, карго Залив и опашката на автомобил. Во Toulouse според распоредот веќе дадени на друг Airbus A330 за конверзија во Белуга XL. Се очекува дека Собранието на вториот авион ќе бара помалку од два месеци (на Собранието на прв почна во декември 2015 година).

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.