Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Боинг го претстави својот прв цивилни товар летало - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Боинг го претстави својот прв цивилни товар летало

{:mk}

Американската Корпорација Боинг ја поднесе својата прва граѓански проект за електричен товар беспилотни воздушни возила (UAV). Белег на новата UAV со вертикално полетување и слетување ќе биде мотор, рече авион производителот.

На UAV ќе функција, покрај електричен мотор, осум ножеви со contrasenyes да се обезбеди вертикална полетување. Маса ќе се 339 кг, носивост до 226 кг севкупно димензии ќе бидат 4.57 m, 5.49 м широк и 1.22 м во висина.

Новото летало е дизајнирана за употреба во процесот на лет тестирање како прототип за создавање и евалуација на Автономни технологии кои можат да се користат во иднина. Особено, поделба на Боинг HorizonX (создадена во почетокот на 2017 да се инвестира во ветува стартап и поддршка на проекти во внатрешноста корпорации) забележува дека UAV се потпира на постојните Боинг во Арсеналот на случувањата во беспилотни технологија, и покажува нови можности за Автономна карго испорака, логистика и други транспортни потреби.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *