Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Делта TechOps доби Одржување договорот за 750 милиони долари - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Делта TechOps доби Одржување договорот за 750 милиони долари

{:mk}

Делта TechOps, Одржување поделба на главните АМЕРИКАНСКИ Delta Air Авиокомпании, има потпишано договор со Воздушен Превоз Група (ATSG) за одржување на мотори CF6-80A и CF6-80C2 производство МОБ Авијација. Ние зборуваме за мотори, кои се инсталирани на товар Боинг 767F, кои работат во ATSG.

Цената на услугите под исклучива договор до 12 години е $ 750 милиони евра. Ова не е прв договор меѓу компании — партнерство меѓу Делта TechOps и ATSG почна над 20 години.

Американската група ATSG од областа на влажни и суви лизинг карго авиони, сопственик и оператор на најголемата светска Парк конвертира Боинг 767F. Групата авиокомпании ABX Воздух и Воздушен Транспорт Меѓународните, особено, експлоатирани во интерес на гигант онлајн мало Амазон 20 Боинг 767-200F.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.