Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Оставки и состаноци: "Saratov ерлајнс" Австриската Авиокомпании, Луфтханза, raaks, Аеро Норвешка, Оман Воздух - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Оставки и состаноци: “Saratov ерлајнс” Австриската Авиокомпании, Луфтханза, raaks, Аеро Норвешка, Оман Воздух

{:mk}

На авиокомпанијата “Saratov airlines”, кој е сега се тестирани Rosaviation всушност отстранување на коментари по несреќата, вклучувајќи Е-148, на посебен состанок на Одборот на Директори одлучи на ре-изборот на Директорот. Новиот шеф именуван Игор Сопнува, кој има работено на Saratov воздухопловство за над 27 години. Тој, исто така, одржа позицијата на Директор на воздухот Харбор Saratov Централна (во сопственост на “Saratov ерлајнс”).

На Луфтханза група има направено голем број на персонал rearrangements во компанијата. Новиот извршен ДИРЕКТОР на припадност кон неа Австриската Авиокомпании од август 1, 2018 ќе биде Alexis освои Hensbroek. Тој е сега служат како комерцијален Директор товар поделба на групата — Луфтханза Товар. Тој ќе го замени на еден пост на Dorotea фон Boxberg, сега окупаторската на позиција раководител на меѓународната продажба во иста единица. Номинациите мора да бидат одобрени од страна на Надзорниот Одбор на следниот состанок на Одборот на Директори.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.