Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Парк "Украина Меѓународни авиокомпании" останаа без карго авион - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Парк “Украина Меѓународни авиокомпании” останаа без карго авион

{:mk}

Авиокомпанијата “Украина Меѓународни авиокомпании” (UIA) донесе надвор од Паркот, нејзините само еден карго авион. Станува збор за авион Боинг 737-300F со опашката број UR-FAA.

Како што следува од податоците на услугата FlightRadar24, последниот заминување автомобилот беше направен на 24 декември, 2017, а потоа на 22 јануари, 2018 пат на вториот лет: Киев — Шенон (Ирска). На старост на авионите е речиси 29 години. Во 2005 година, наемодавател GE Capital Aviation Services, чија канцеларија е во вклучително и во Шенон, конвертирани во автомобил во карго верзија.

На авиокомпанијата како одговор на барање ATO.ru наместо тоа, повлекување на воените сили од Паркот не да се коментира.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.