Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Руската Sky Airlines Гејтс се приклучи на возниот парк на вториот Боинг 747-400F - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Руската Sky Airlines Гејтс се приклучи на возниот парк на вториот Боинг 747-400F

{:mk}

Руската товар на превозникот Sky Airlines Гејтс доби оперативен лизинг на вториот товар Боинг 747-400F. Авион со регистарски број VP-BCH беше донесена на 14 август по положувањето на Премостување-проверете (инспекција, што се врши при промена на оператор), е кажано ATO.ru во авиокомпанијата.

Машината е веќе во функција. Главната база на аеродромот на пристаништето, Баку тие. Heydar Aliyev, за кои превозникот избран за удобен географска локација. “Авионот лета по должината на главните правци на нашата авиокомпанија, изречено во бизнис план,” најави во Гејтс, Sky Airlines, додавајќи дека станува збор за редовни летови до Мастрихт (Холандија) и Хонг Конг, и Повелбата за Азискиот регион.

Според отворени извори, порано Боинг 747-400F на возраст од 17 полета под ист регистарски број, на азербејџан товар на операторот Свила Начин Запад Авиокомпании, која е дел од приватниот Свила Начин група и е базиран на аеродромот во Баку. Имајте на ум дека Гејтс Sky Airlines има услугата договор со друга компанија Свила Начин група — услуги за Одржување, поправка, Свила Начин Техника. Работи се врши на линеарни станица, отворена во падот на 2016 година во Domodedovo.

Вториот авион Sky Airlines Гејтс доби нова livery, слични на livery од Свила Начин Запад Авиокомпании. Првично се претпоставува дека операторот ќе земе една секунда авион во почетокот на 2017 До крајот на годината превозникот планови за да се добијат три карго авиони.

Гејтс авиокомпании Sky Airlines примени air operator certificate во септември 2016 година, на почетокот на октомври истата година таа започна да се изврши летови на првиот Боинг 747-400F, кои, исто така, претходно работеше на Свила Начин Запад Авиокомпании. Главната база на аеродром за Sky Airlines Гејтс треба да се Zhukovskiy. Одговарање на прашањето дали денес летаат низ воздухот Харбор, на авиокомпанијата, рече кратко: “Планирана”. Покрај тоа, до крајот на 2017 — почетокот на 2018, превозникот имале намера да се потврди приватна линија станица одржување.

Неодамна, на авиокомпанијата смени правецот. Новиот Генерален Директор беше Александар Hmelevsky (кој поседува 15% од акциите во компанијата “скај гејтс Рус”, кој е основач на Небото Авиокомпании Порти).

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.