Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Руската влада ја одобри ратификација на Конвенција Монтреал - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Руската влада ја одобри ратификација на Конвенција Монтреал

{:mk}

Руската влада на состанокот на ноември 9 одобрени на сметките за обезбедување на земјата за пристапување кон Монтреал Конвенцијата. Во блиска иднина, тие ќе се достават за разгледување на државната Дума. Ова е наведено во соодветните извештај на страната на владата.

Донесувањето на сметките ќе се обезбеди конкурентни услови за воздушни превозници и корисниците на нивните услуги, во зависност од страната на владата. Ратификација би значело донесувањето на одредбите на Воздухот кодот во согласност со Монтреал Конвенцијата.

Ратификација на Монтреал Конвенција се дискутира со години. Како што е објаснето претходно, ATO.ru гранка Директор на Меѓународното Здружение за воздушен транспорт (IATA) во Русија Дмитриј Shamraev, важноста на донесувањето на Конвенцијата произлегува од фактот дека без тоа, руски граѓани се дискриминиран. “За жал, варшавска Конвенција на семејствата на патници загинаа во сообраќајни несреќи во Rostov, и во Синај, добива седум пати помалку пари отколку што би во Монтреал. Конвенцијата, исто така, ќе се обезбеди можност да се донесе Русија надвор од камено доба во trucking индустрија, во која сè уште врз основа на хартиените документи. На Монтреал Конвенција ќе го отвори бариера за користење на потенцијалот на Русија како транзитна база. Сепак, важно е за оние авиокомпании кои spetsializiruyutsya не само товар, но, патникот, чии економии се изградени, вклучувајќи и превоз на товар во багажникот. Како што знаеме, ова е една голема помош за ерлајнс”, – рече Shamraev.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.