Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Sberbank користи беспилотни хеликоптери VRT300 трансфер на пари - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Sberbank користи беспилотни хеликоптери VRT300 трансфер на пари

{:mk}

Во рамките на тековните Санкт Петербург меѓународниот економски форум (SPIEF) на застане на Sberbank презентираше UAV хеликоптер тип VRT300 развиена од страна на компанијата “VR-Технологии” на холдинг “Хеликоптери од Русија”, во оригиналната боја на Банката. Како што е кажано на изложбата HeliRussia, шефот на “Хеликоптери од Русија” Андреј Boginsky, држејќи разговори со кредитна организација за овој проект.

Според Bogunskogo, Sberbank сака да го користите летало за транспорт на пари. VRT300 ќе се транспортираат во специјални контејнери за собирање. “Sberbank свесно се движат кон употребата на беспилотни летала за овие цели”, — изјави шефот на “руски Хеликоптери”.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.