Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2862

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/avia01/cargo.africa/www/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
{:mk}Свила Начин Запад авиокомпании доби петтата Боинг 747-8F - Авиаперевозки грузов в Африке

{:mk}Свила Начин Запад авиокомпании доби петтата Боинг 747-8F

{:mk}

Во Баку аеродром, каде е азербејџанската карго летови Свила Начин Запад Авиокомпании, 2 април дојде нов широко тело авион Боинг 747-8F обоен во боите на превозникот. Авион со регистрација VQ-BBM пристигна од Боинг фабрика во Еверет.

Авионот требаше да биде петтата машина на овој тип од Свила Начин Запад. Тој оди до Парк Азербејџан авиокомпании седум месеци по претходната набавка на слични авиони. VQ-BBM — финалето Одбор во рамките на договорот потпишан во Март 2015 година, и овозможува за испорака на три Боинг 747-8F.

Свила Начин Запад врши долги дестинации летови, поврзување преку центар во Баку поени во Европа, Азија, средниот Исток и Северна Америка. На крајот на 2015 година, авиокомпанијата е извршен ДИРЕКТОР Kamran Gasimov ми кажа дека во прилог на главниот град на Азербејџан, Свила Начин Запад има карго центри на аеродромите во Франкфурт-Хан (Германија) и аеродромот Heathrow (Лондон, велика БРИТАНИЈА). Во авиокомпанијата е на пат мрежа се состои од повеќе од 50 дестинации.

Во прилог на Боинг 747-8F Свила Начин Запад работи три авиони на постарите верзии на Боинг 747-400F.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *